خاص ترین M4 تیون شده با 700اسب بخار قدرت

خاص ترین M4 تیون شده با 700اسب بخار قدرت

کمپانی Carbonfiber Dynamics یکی از تیونرهای آلمانی ، در جدیدترین پروژه اش سراغ هموطن خود رفته و ب ام و m4 را در ظاهر و باطن دگرگون کرده اســت.

کمپانی Carbonfiber Dynamics یکی از تیونرهای آلمانی و از برترین توزیع کنندگان فیبرکربن درجهان به شمار می رود که مقر آن در دورتموند واقع شده است. در جدیدترین پروژه، این تیونر سراغ هموطن خودرفته و ب ام و m4  را در ظاهر و باطن دگرگون کرده اســت.

بدنه محصول جدید که M4R نام گذاری شده اســت، طبق انتظار عمدتا از فیبرکربن ساخته شده و بســیار متمایز دیده می شود. کیت به کار گرفته شده گلچینی از محصولات شرکت های مختلف سازنده فیبرکربن بوده و متخصصین کربن فایبر داینامیکس در انتخاب اجزا نهایت دقت و وسواس را به خرج داده اند در همان نگاه اول به نمای جلوی M4R رنگ آمیزی خاص و جذاب ســپر خودنمایی می کند، سپری که این اتومبیل باواریایی را خشــن تر و تهاجمی تر از قبل نشــان می دهد. 

در این بخش کاپوت فیبرکربنی ساخت شرکت ام تی سی دیزاین از کاپوت M4GTS الگو گرفته شده نیز جلب توجه می کند. درنمای جانبی نمای عقب ، رکاب ها و دیفیوزرها از بین محصولات کمپانی ژاپنی Varis انتخاب شده اند . باله بزرگ موجود روی صندوق عقب همانند سپر ساخته شرکت 3D Desing و در واقع  هموطن Viris بدون شک شاخص ترین ویژگی ظاهری M4R جعبه ای محسوب میشود که روی سقف آن نصب شده است. این جعبه ساخت کمپانی 56NORD است و همانند سایر قسمت ها جنسی از فیبر کربن دارد.

جالب اینکه عملکرد جعبه سقفی تا سرعت 300 کیلومتر تحت آزمایش قرار گرفته و گنجایشی برابر 405 لیتر دارد. ظاهر این خودرو با توجه به تغییرات و رنگ آمیزی برگرفته از بخش M انتظارات بسیار بالایی در بیننده ایجاد میکند. همانند نمای خارجی در بخش فنی نیز تغییرات گسترده ای رخ داده و برای افزایش قدرت موتور از قطعات ساخت شرکت های مختلف استفاده شده است . نتیجه اینکه M4R در زیرکاپوت خود موتور با توانایی تولید 700 اسب بخار و قدرت 860 نیوتون متر گشتاور دارد که میتواند 5.6 ثانیه سرعت خود را از 100 به 200 کیلومتر برساعت(بدون جعبه سقفی) برساند.

این قدرت تحسین برانگیز عمدتا به واسطه استفاده ازسیستم تزریق متانول، توربوشارژرهای TTE6XX و سیستم اگزوز آکراپوویچ حاصل شده است. برای هدایت و کنترل بهتر این خودروی بســیار قدرتمند، تیونر آلمانی سراغ مجموعه ترمز ساخت شرکت Mov it و لاستیک های اســتاندارد را هم با تایرهای نیمه اسلیک ساخت کمپانی معروف تویو جایگزین کرده است. تاکنون اطلاعاتی از سایر توانایی های این اتومبیل زیبا و جذاب مثل شتاب صفر تا صد یا حداکثر سرعت منتشر شده است.

نظرات

آخرین ویدئو ها