کانسپت جدید اینفینیتی QX50 در آستانه رونمایی

کانسپت جدید اینفینیتی QX50 در آستانه رونمایی

کانسپت شاسی بلند ســایز متوسط اینفینیتی QX50 خودرویی است که در روز های اخیر تصاویری از این ماشین منتشر شده که قرار است در نمایشگاه دیترویت رونمایی شود.

کانسپت شاسی بلند ســایز متوسط اینفینیتی QX50  نخســتین مدلی است که به ما نشان می دهد در آینده شاسی بلندهای QX چه شکلی خواهند بود در روز های اخیر تصویری از این ماشین که قراراست در نمایشگاه دیترویت رونمایی شود ،منتشر شده است.

کانسپتQX50 که نسخه تکامل یافته QX اسپرت اینسپریشن است ، به ما نشان میدهد چگونه طراحی یک خودروی کانســپت می تواند به یک مدل تولیدی بدل شود.

رونالد کروگر، مدیر اینفینیتی توضیح میدهد: با رونمایی ازQXاسپرت اینسپریشن در نمایشگاه پکن2016آینده مدل هایQX را به نمایش گذاشتیم. این خودروساز ژاپنی اعلام کرد که قصد دارد در سال ۲۰۱۸ از یک موتور کاملا جدید پرده‌برداری کند که البته در آن زمان حرفی از جزییات این موتور به میان نیامد.

اما اکنون مشخص شده است که ویژگی اصلی این موتور توربو مجهز شدن به سیستمی موسوم به تراکم متغیر است. بدین ترتیب که پیشرانه با توجه به حالت رانندگی انتخاب شده ضریب تراکم را تغییر می‌دهد تا بدین ترتیب کارایی و مصرف سوخت همواره در حداکثر میزان خود باقی بماند.

اینفینیتی در رونمایی رسانه ای این موتور بیان کرده است : «چنین موتور پیشرفته ای قطعا گزینه مناسبی برای قرار گرفتن زیر کاپوت QX50 خواهد بود.» ظاهر این اس یو وی شباهت زیادی به کانسپت QX اسپرت دارد که در اوایل امسال در نمایشگاه پکن رونمایی شد. بدنه ای عضلانی، سقفی شیبدار به سمت عقب و صفحه بزرگ ضربه‌گیر سپر جلو (اسکید پلیت) همانند کانسپت مذکور از جمله ویژگی های اسپرت QX50 می‌باشد.

علاوه بر این اینفینیتی اعلام کرده است که در QX50 از فناوری های خودران استفاده خواهد کرد. البته انتظار می‌رود این شرکت در نمایشگاه دیترویت گوشه ای از فناوری های خودران مدنظرش را به نمایش بگذارد اما علی الحساب اعلام کرده است که این فناوری ها درحال حاضر جنبه کمکی راننده داشته و جایگزین راننده نخواهند شد. ممکن است فعالیت هایی مانند استاپ استارت خودکار در ترافیک شامل این موارد شود.

منتظر خواهیم ماند تا در نمایشگاه دیترویت در ۸ ژانویه از این کانسپت بیشتر بشنویم.

نظرات

آخرین ویدئو ها