پیش‌نمایش کامل نمایشگاه سی‌ئی‌اس ۲۰۱۷

پیش‌نمایش کامل نمایشگاه سی‌ئی‌اس ۲۰۱۷

نمایشگاه CES هم‌اکنون بیش‌ازپیش در حال تبدیل شدن به یکی از برنامه‌های اصلی در تقویم عاشقان خودرو و تکنولوژی‌های مرتبط با آن می‌باشد.

دلیل آن این است که فاصله بین صنعت خودرو و صنایع مرتبط با لوازم الکترونیکی مصرفی روزبه‌روز در حال کم‌تر شدن است و همه‌روزه شاهد ورود تکنولوژی‌های جدید به خودروها هستیم.

در کنار تمامی گجت‌ها و لوازم شخصی الکترونیکی، برخی از بزرگ‌ترین خودروسازان دنیا وارد صحنه نمایش CES می‌شوند تا از جدیدترین تکنولوژی‌های ارتباطی و سیستم‌های اطلاعات سرگرمی خود رونمایی کنند. درعین‌حال، شرکت‌های تکنولوژی که به‌طور سنتی با صنعت خودرو مرتبط نیستند نیز فعالیت خود برای ورود به دنیای خودروها را با معرفی خودروهای الکتریکی و خودران به بازار شروع کرده‌اند.

سال گذشته در این نمایشگاه ما با سه خودروی کانسپت بزرگ آشنا شدیم: مینی ون الکتریکی باد-ئی فولکس‌واگن، کانسپت آی ویژن ب‌ام‌و i۸ و همچنین FFZERO۱ فارادی فیوچر. ما همچنین تکنولوژی‌های ارتباطی مرتبط با خودروها را به میزان زیاد از سوی کمپانی‌هایی مانند آئودی، تویوتا، کیا و آستون‌مارتین دیدیم و فورد صحبت‌هایی در مورد تکنولوژی‌های ارتباطی و خودران در این نمایشگاه انجام داد.

امسال نیز انتظار می‌رود با شروع به کار نمایشگاه در ۵ ژانویه، شاهد مواردی مشابه باشیم. این‌ها مواردی هستند که تا به امروز در مورد نمایشگاه امسال می‌دانیم، با نزدیک شدن به شروع کار نمایشگاه این مطلب را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

فارادی فیوچر

شاید چیز دیگری بزرگ‌تر از این در نمایشگاه امسال وجود نداشته باشد، یک سال پس از معرفی خودروی کانسپت FFZERO۱، فارادی فیوچر قول داده تا از اولین خودروی الکتریکی تولیدی خود رونمایی کند. تصاویر جاسوسی از این خودرو نشان داده که کمپانی درحال‌توسعه و طراحی یک شاسی‌بلند الکتریکی می‌باشد تا رقیبی برای تسلا مدل ایکس باشد. این خودرو شاید از تکنولوژی خودران نیز بهره ببرد، ولی این فارادی که خواهیم دید احتمالاً نسخه نهایی نخواهد بود. تصاویر تیزر این خودرو نشان از استفاده از دوربین به‌جای آینه‌های بغل دارد، موضوعی که فقط اخیراً در کشور ژاپن قانونی شده است.

گروه خودروسازی فیات کرایسلر

هنوز خبری رسمی از فعالیت و حضور فیات کرایسلر در نمایشگاه CES امسال منتشر نشده است، ولی مقامات کمپانی تأیید کرده‌اند که قصد برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در این نمایشگاه دارند. برخی گزارش‌های اشاره می‌کنند که فیات کرایسلر احتمالاً از یک مینی‌ون خودران که با همکاری گوگل ساخته شده است رونمایی خواهد کرد.

هوندا NeuV

 

یکی دیگر از کانسپت‌های بزرگ نمایشگاه امسال بدون شک هوندا NeuV خواهد بود. از اولین تصویر منتشر شده از این خودرو می‌توانیم ببینیم که یک خودرو شهری کوچک است که با در نظر گرفتن قابلیت‌های خودران ساخته شده است. این خودرو از موتور Emotion Engine بهره می‌برد و گفته می‌شود بخشی از “سیستم حمل‌ونقل مشارکتی” می‌باشد که بیشتر فعالیت هوندا در نمایشگاه امسال حول‌وحوش آن خواهد بود.

هیوندای

هیوندای به‌عنوان یکی از غرفه‌داران در نمایشگاه امسال معرفی شده و کمپانی می‌گوید که قصد دارد تا چشم‌انداز خود از حمل‌ونقل آینده را با تأکید بر حمل‌ونقل مرتبط، خودران و بدون آلایندگی در سی‌ئی‌اس ۲۰۱۷ مطرح کند. در نمایشگاه اخیر لس‌آنجلس، این کمپانی کره‌ای از نسخه خودران آیونیک، که اولین خودروی الکتریکی آن‌ها می‌باشد رونمایی کرد. دو مدل از این خودرو در غرفه هیوندای در نمایشگاه CES امسال در لاس‌وگاس حضور خواهند داشت.

نیسان

کارلوس گوسن مدیرعامل نیسان یکی از سخنرانی‌های اصلی را در CES امسال انجام خواهد داد و طبق اعلام آن‌ها، یک پیشرفت تکنولوژی بزرگ در ارتباط با یک حمل‌ونقل بدون آلایندگی و تلفات جانی موضوع اصلی حضور آن‌ها خواهد بود.

رین اسپید اوسیس

یکی دیگر از کانسپت‌های پر سروصدای نمایشگاه امسال را گروه سوئیسی رین اسپید رونمایی خواهد کرد. اوسیس یک خودروی شهری جادار می‌باشد که می‌تواند اثر خود را روی دنیای تکنولوژی خودران به‌جای بگذارد. در طراحی این خودرو از یک نمایشگر خمیده ۵K به‌جای داشبورد استفاده شده است. ما این خودرو را در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷ نیز خواهیم دید.

تویوتا