تغییرات ماشین فرمول یک  ورژن 2017

تغییرات ماشین فرمول یک ورژن 2017

تغییرات طراحی ماشین های فرمول یک در سال 2017

فصل 2017 قوانین فرمول یک تغییر میکنن، این میتونه برای خیلی از تیم های فرمول یک فرصت خوبی باشه، به همین دلیل تیم ها و مهندسین از همین الان دارن خودشون رو آماده میکنن. قوانین جدید هنوز به طور کامل تنظیم نشدن ولی بیشتر در راستای این وضع شده اند تا ماشین ها رو سریع تر و همچنین پهن تر بکنن، یه سری تغییرات رو براتون در چند قسمت آماده کردیم.
اول از نمای بالا به تغییرات می پردازیم:

از جلوی ماشین شروع کنیم یعنی دماغه، قراره 20 سانت طولش بیشتر بشه و همچنین عرضش هم بشه 180 سانت کما اینکه قبلا 165 سانتی متر بود. شماره 2 عکس سرکاریه، حالا چرا؟ چون فاصله بال جلو با لاستیک ها تغییری نداشته همچنین سایزش، کلا نشون دار شده که بگن تغییری نداشته، بالاخره باید بدونیم دیگه.

خوب می رسیم به لاستیک ها یعنی شماره های 3 و 8، لاستیک های جلو پهناشون از 24.5 سانت به 30 سانت رسیده و لاستیک های عقب از 32.5 به 40. این تغییرات باعث میشه که به احتمال خیلی زیادی سرعت ماشین ها در هر دور 3 ثانیه بیشتر بشه. به طور کلی هم عرض ماشین از 140 رسیده به 180، این همون نکته ای است که جلوتر عرض کرده بودم، ماشین پهن تر شده(شماره 4). شماره ی 5 نشون میده که ورودی هوا (cockpit) عقب تر رفته. شماره 6 برای این رنگی شده که بگه در تمام قسمت ماشین نباید طولش همون 180 سانت باشه، شماره ی هفت هم همین رو میگه، اون شماره ی 7 که شاید بشه بهش گفت فرورفتگی حداکثر باید 10 سانت باشه که روی هم رفته (10 سانت هر طرف) حداقل عرض بدنه 160 سانت باشه.

خوب می خواهیم که قسمت اول رو با شماره 9 تموم کنیم یعنی بال عقب، این قسمت هم 15 سانت عریض تر شده و از 80 سانت به 95 سانت رسیده است.

 

با مقایسه ماشین فصل 2016 و 2017 از زاویه مقابل متوجه میشیم که بال عقب فقط عرضش تغییر نکرده بلکه ارتفاعش هم کمتر شده (شماره 1). شماره 2 میخواد عریض شدن پهنای لاستیک جلو رو یادآور بشه، شماره 3 هم عریض شدن خود ماشین رو نشون میده، شماره 4 هم تغییرات بال جلو که میزان تغییراتشون رو در قسمت اول ذکر کردیم.

از زاویه پشت ماشین که به تغییرات نگاه بکنیم اولین تغییری که مطمئنا بدون خوندن هیچ متنی متوجه اش میشیم تغییر ارتفاع بال عقب هستش (شماره 1-2). شماره 2 هم که نشون میده عرض لاستیک بیشتر شده. دیفیوزر ماشین (4) ارتفاعش از 12.5 سانت رسیده به 22 سانت (حالا شاید بپرسید دیفیوزر چیه؟ این قسمت که در سپر عقب ماشین قرار داره باعث میشه در سرعت های بالا یا سر پیچ ها پایداری ماشین بره بالا و اینکه به طور کلی downforce رو بالا میبره).

 

نظرات

آخرین ویدئو ها