فولکس up ، up شد. (اختصاصی)

فولکس up ، up شد. (اختصاصی)

فولکس واگن  مدل Up GTI – سوپر مینی با موتور یک لیتری سه سیلندر توربو شارژر ، مدلی است که نمی توان بیش از این منتظرش ماند.

قطعا چیزهای خوب روز به روز کم حجم تر می شوند.

فولکس واگن مدل Up دارای موتور سه سیلندر 1 لیتری هست که در بهترین حالت خود 101 اسب بخار قدرت تولید می کند. به نظر می رسد که فولکس واگن سرانجام تصمیم گرفته است تا خودرو Up را با جایگزین کردن سه حرف شگفت انگیز GTI به جای علامت تعجب جذاب تر کند. این خودرو می تواند درسال 2018 بازار خودرو را شدیدا تکان دهد ، هر چند که نمونه های اولیه ی این خودرو مشکلاتی داشته است.

Up GTI دارای  موتور توربوی سه سیلندر 1 لیتری می باشد و در حال حاضر حد اکثر تا 114 اسب بخار نیرو تولید میکند. برای آمریکایی هایی که در خیابان های شان موستانگ و چلنجر هل کات با قدرتی فراوان در حال پرسه زنی هستند، این میزان نیروی موتور ویژگی بی نظیری محسوب نمی شود، اما ظاهر Up GTI بسیار پیشرفته تر است.

مدل اولیه ی این خودرو با گیربکس 6 دنده دستی می تواند در مدت زمان 8.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. DSG نیز به عنوان یک آپشن در این خودرو دیده می شود. در واقع آنچه که فولکس واگن انجام داده، ساخت یک  Golf GTI Mk1 1976 برای قرن بیست و یک می باشد. ابعادUp GT تقریبا برابر و نزدیک به ابعاد Golf GTI استاندارد می باشد، اما با عملکردی بهبود یافته در همه ی زمینه ها.

Golf GTI original 1976 دارای موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری بود که 109 اسب بخار قدرت داشت و می توانست در 9.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. مقایسه ی نمونه ی اولیه ی یک مدل 2018 با خودروی تولیدی سال 1976 به نظر احمقانه می رسد، اما ما همیشه مدعی هستم که خودرو سازان معاصر در حال فرار از سادگی مدل های کلاسیک هستند. این نظریه تا حدود زیادی ما را به یاد BMW M2 می اندازد. اگرچه مردم به آن خودرو  M2 می گفتند، اما به خاطر ویژگی هایش، در بسیاری از جهات با E30 M3 مقایسه می شد. M3ی جدید نسبت به سری قبلی خود بسیار بزرگتر است، به همین خاطر M2 به عنوان یکی از جانشین های معنوی M3 در نظر گرفته می شد. از این رو Up GTI نیز می تواند یک جانشین معنوی برای Golf GTI باشد، که این مفهوم به نظر ما خیلی جذاب به نظر می رسد.

 

مترجم : محمدرضا ستونی

نظرات

آخرین ویدئو ها