گزارش فرمول يك انگليس: گرند اسلم هميلتون در سيلورستون

گزارش فرمول يك انگليس: گرند اسلم هميلتون در سيلورستون

در روز تعيين خط دنيل ريكاردو با مشكل موتور روبرو شد و با توجه به پنالتى هايى كه دريافت كرد مجبود شد مسابقه را از رده ى يكي مانده به آخر و جلوى فرناندو آلونسو كه او نيز به دليل تعويض موتور ٣٠ رده پنالتى داشت، شروع كند.

در روز تعيين خط دنيل ريكاردو با مشكل موتور روبرو شد و با توجه به پنالتى هايى كه دريافت كرد مجبود شد مسابقه را از رده ى يكي مانده به آخر و جلوى فرناندو آلونسو كه او نيز به دليل تعويض موتور ٣٠ رده پنالتى داشت، شروع كند. از ديروز اعلام شده بود كه احتمال بارش باران در روز مسابقه وجود دارد. ولى در زمان استارت زمين خشك بود و ماشين ها از تايرهاى خشك استفاده كردند.


در دور گرم كردن پالمر دچار مشكل شد و به او گفته شد كه خودرويش را متوقف كند. خودروى او دچار مشكل هيدروليكى شده بود.به دلیل مشکلی که براى پالمر پیش آمد یك دور گرم کردن دیگر هم انجام شد. قبل از شروع مسابقه ماشين فتل دود كرد كه بعدها اعلام شد مشكل از ترمز او بوده است.


در استارت مسابقه هميلتون خيلي خوب عمل كرد اما فتل استارت بدى زد و در نتيجه باعث شد مكس ورشتپن از او بگذرد. در ادامه فتل از او گذشت اما مكس ورشتپن باز هم از او سبقت گرفت. آلونسو نيز استارت خوبى زد و در ابتدا تا رده ى ١٧ بالا آمد.

مسابقات گرند اسلم

در همان دور اول نيكو هالنبرگ از اكون سبقت گرفت. دور دوم كويات با ساينز برخورد كرد و باعث شد ساينز از مسابقه خارج شود و سيفتى كار وارد پيست شد. كويات نيز به دليل اين برخورد پنالتى عبور از پيت لين را دريافت كرد. در مسابقه ى قبلى نيز او به دليل برخورد با فرناندو آلونسو و مكس ورشتپن پنالتى دريافت كرده بود.

مسابقات گرند اسلم

بعد از ٦ دور آلونسو كه از آخر مسابقه را شروع بود به رده ى ١٣ رسيد. هميلتون نيز در حال باز كردن فاصله بود. دور نهم ريكاردو به آلونسو رسيد و در دور ١٢ بالاخره از آلونسو رد شد.

دور ١٣ ريكاردو، لنس استرول از تيم ويليامز را گرفت.
دور ١٤ رقابت سنگينى بين مكس و فتل شروع شد.
فتل به مكس نزديك ميشود ولى نميتواند از او سبقت بگيرد. فرارى كه متوجه شد فتل نمي تواند از سد ورشتپن بگذرد او را به پيت فراخواند.
فتل دور ١٩ به پيت لين رفت و با تايرهاى سافت و در رده ى ششم پشت هالكنبرگ به پيست بازگشت.
در دور ٢٠ مكس به پيت لين آمد و از لاستيك هاى سافت استفاده كرد و پشت فتل در رده ى ششم به پيست بازگشت.
دور ٢٢ فتل از هالكنبرگ سبقت گرفت.
دور ٢٣ ورشتپن هالكنبرگ و ريكاردو وندورن را گرفت.
دور ٢٥ كيمي به پيت لين مى آيد و با لاستيك هاى سافت و در رده ى سوم به پيست باز مى گردد.همليتون نيز به پيت لين مى آيد و با سافت و باز هم در همان رده ى اول به پيست باز مى گردد.
در دوره ٢٧ ريكاردو تا رده ى ششم بالا آمده است.
بوتاس دور ٣٣ به پيت لين مى آيد و در رده ى چهارم با تايرهاى سوپر سافت و پشت فتل به پيست باز مى گردد.
باز هم مشکل موتور برای فرناندو آلونسو پیش می آيد و مسابقه برای آلونسو تموم می شود.
ريكاردو دور ٣٥ از پرز سبقت ميگيرد و نهم ميشود. سريع يك سبقت ديگر از اكون مي گيرد و به رتبه ى هشتم مى رسد. يك دور بعد از مگنوسن نيز مى گذرد.
دور ٤٢ بوتاس به فتل خيلي نزديك شده است.

مسابقات گرند اسلم

فتل لاستيك هايش را قفل مي كند و بوتاس به او نزديك تر مى شود و در نهايت دور ٤٤ بوتاس از فتل مى گذرد.فتل اعلام میکند که لاستیک های جلويش تموم شده است و بوتاس در دو دور 7 ثانیه از فتل جدا شده است.۴ دور مانده به پایان مسابقه و اختلاف بوتاس و رایکونن به ۵ ثانیه رسيده است.لاستیک جلویی سمت چپ کیمی مشکل دارد و در نتيجه وندورن و بوتاس هم از او سبقت مى گيرند.دو دور مانده به پايان كيمي به پيت لين مى رود تا لاستيك هاى خود را عوض كند و در رتبه ى چهارم بيرون مى آيد. مكس هم به پيت مى رود.در انتهاى مسابقه فتل دچار مشكل مى شود و از پيست خارج مى شود زيرا تاير او پنچر شده است. به پيت لين رفت اما در نهايت نتوانست رده اى بهتر از هفتم كسب كند.

مسابقات گرند اسلم

و در آخر هميلتون پيروز مسابقه مى شود، بوتاس جايگاه دوم و كيمي رايكونن جايگاه آخر سكو را به دست مى آورد.در جدول قهرمانى اختلاف امتياز هميلتون با فتل به يك امتياز مى رسد.در اين مسابقه لوييس هميلتون موفق مى شود تا تمام دورهاى مسابقه را در رده ى اول طى كند و با توجه به اينكه در پل پوزيشن مسابقه را شروع كرده بود توانست گرنداسلم ديگرى را كسب كند. همچنين توانست به پنجمين پروري خود در سيلورستون دست يابد و از اين بابت در كنار جيم كلارك قرار گيرد.

مسابقات گرند اسلم

منبع سایت رسمی فرمول 1

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز ساندرو استپ وی؛ موفق یا ناموفق!
گاراژ ماشینها - تنها 7500 دستگاه استپ وی پیش فروش شده که تعداد زیادی از آنها به انصراف انجامیده اند حال باید دید این خودرو موفق خواهد بود یا خیر.
بیشتر بخوانید
اخبار روز اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
پژو 3008 یکی از جدیدترین محصولات اروپایی و جدید بازار به حساب می‌آید که به تازگی با قیمت 120 میلیون تومان وارد مناطق آزاد کشورمان شده است.
بیشتر بخوانید
آموزش فنی سیستم ضد واژگونی (ARP) را بهتر بشناسیم
این حروف مخفف عبارتی است که در فارسی به‌طور عمومی به آن سیستم ضد واژگونی خودرو گفته می‌شود و احتمالاً آن را در کاتالوگ بعضی از شاسی‌بلند‌های بازار دیده‌اید.
بیشتر بخوانید
اخبار روز برچسب قیمت خودرو حذف شد
گاراژ ماشینها - وزارت صنعت، معدن و تجارت با حذف برچسب قیمت برخی کالاهای مصرفی آزارسازیی را استارت زد ممکن است به آزاد سازی قیمت خودرو نیز منجر شود.
بیشتر بخوانید
اخبار روز آیا آگهی واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی واقعیت دارد؟
در پی ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی، فضایی برای سوء استفاده و کلاهبرداری برخی افراد فراهم شده به طوری که با دادن وعده واردات این نوع خودروها، نسبت به اخاذی از متقاضیان اقدام می‌کنند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال
گاراژ ماشینها - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره ساعت و نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال توضیحاتی را ارائه کرد.
بیشتر بخوانید