پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت

پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت

اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.

گاراژ ماشینها -هنگامی‌که بی‌ ام‌ و توسعه‌ی نسل F90 را آغاز کرد، از دید مهندسان بخش M، انتقال همه‌ی ۶۰۰ اسب بخار قدرت پیشرانه به چرخ‌های عقب عاقلانه نبود و بنابراین، برای اولین بار در تاریخ این برند، بی‌ام‌و M5 با سیستم تمام چرخ محرک عرضه شد. به باور مهندسان این خودروساز آلمانی، محور عقب F90 تحمل قدرت ۶۰۰ اسب بخاری پیشرانه را ندارد، اما در کمال تعجب، علاوه بر بی‌ام‌و F10 موجود در این ویدئو، نمونه‌هایی از فولکس‌ واگن GTI محور عقب وجود دارد که قدرتی بیش از ۶۰۰ اسب بخار فراهم می‌کنند.

بی ام و

در ویدئوی منتشر شده در کانال یوتیوب AutoTopNL، نسل F10 از بی‌ام‌و M5 با حداکثر قدرت ۸۰۰ اسب بخار مورد آزمون سرعت قرار گرفته است. در این تست جاده‌ای، بی‌ام‌و مذکور از حالت سکون شروع به شتاب‌گیری نمی‌کند، در عوض با حرکت در بزرگ‌راه و در فرصتی مناسب، این هیولای آلمانی از بند رها می‌شود و سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت را نشان می‌دهد. با توجه به ویدئوی منتشر شده، با فشردن پدال گاز، بدون ذره‌ای تعلل، سرعت M5 با شتابی هیجان‌انگیز افزایش می‌یابد. به لطف پیشرانه‌ی هشت سیندر مجهز به توربوی دوگانه، سرعت خودرو به راحتی از ۲۶۰ کیلومتر در ساعت عبور می‌کند. نکته‌ی بسیار تأثیرگذار در مورد این خودرو، حفظ شتاب مناسب در سرعت‌های بالا و رسیدن به حداکثر سرعت است. با وجود فشار زیاد بر پیشرانه، به‌نظر می‌رسد که در تمام مدت این آزمون، هیولای آلمانی کاملا پایدار و با ثبات عمل می‌کند.

بی ام و

با وجود انتقادات گسترده علیه بی‌ام‌و M5 نسل F10، به خصوص از زمان معرفی F90 جدید، اعضای اتوتاپ، عقیده دارند که F10 خودروی بسیار خوبی است. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر قدرتمند در کنار سیستم تعلیق و شاسی مناسب، از F10 یک خودروی فوق‌العاده ساخته است. اگرچه F10 یک شاهکار مهندسی نایاب، محسوب نمی‌شود و شاید در زمینه‌هایی نتواند انتظار طرف‌داران ابرخودروهای را برآورده سازد، اما با وجود برچسب قیمت ۱۰۰ هزار دلاری سری M5، رقبای زیادی برای این موشک آلمانی وجود ندارد. خرید و ارتقای فنی این خودرو بسیار کم‌تر از خرید یک M5 جدید نسل F90 هزینه دارد و این امر یکی از نقاط قوت قابل توجه F10 است. در ادامه می‌توانید ویدئوی منتشر شده از جولان این خودرو در بزرگ‌راه را مشاهده کنید.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید