نسل جدید جیپ؛ ۳۶۸ اسب‌بخار از پیشرانه‌ی ۲ لیتری

نسل جدید جیپ؛ ۳۶۸ اسب‌بخار از پیشرانه‌ی ۲ لیتری

اخیرا یکی از انجمن‌های معتبر جیپ رانلگر، ارقامی در مورد رانگلر JL جدید منتشر کرده‌ است که طبق‌ آن‌ها این خودرو ۳۶۸ اسب‌بخار تولید می‌کند..

گاراژماشینها : در مورد جیپ رانگلر ۲۰۱۸، رندرهایی شبیه به تصویر ذیل، توسط هواداران منتشر شده است. تصاویر جاسوسی‌ هم حین ارزیابی این خودرو توسط عکاسان موتورترند ثبت شده‌اند و نگاه‌هی هم به فضای داخلی صورت گرفته است. به لطف اطلاعات و اخباری که از این خودرو به بیرون درز پیدا کرده، می‌توان به فهرست آپشن‌های آن پی برد. اخیرا اطلاعات جدیدی در مورد قدرت احتمالی و نوع پیشرانه این خودرو هم منتشر رفته است.

این اطلاعات از ادمین‌های یکی از سایت‌های معتبر (از لحاظ منابع) به نام JLWranglerForums.com به دست رسیده است. در اسنادی که فیات کرایسلر برای اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ارسال کرده است،‌ دو نکته جالب به چشم می‌خورد (اعداد و ارقام قدرت پیشرانه‌های V6 و I4 جیپ رانگلر جدید)، پیشرانه ۳.۶ لیتری V6 با ۲۸۵ اسب‌بخار قدرت با آنچه که در رانگر جدید می‌بینیم تفاوتی ندارد، ولی نکته حائز اهمیت قدرت واقعی پیشرانه ۲.۰ لیتری توربو است.

جیپ رانگلر

اگر این مطلب درست باشد، رانگلر جدید نسخه توربوشارژ قدرتی برابر با ۳۶۸ اسب‌بخار تولید می‌کند. به این ترتیب جیپ رانگلر ۲۰۱۸، به اندازه خودروی مرسدس AMG CLA45 توربوشارژ، قدرت خواهد شد و با ارائه ۱۸۶ اسب‌بخار در هر لیتر حجم پیشرانه، خودروی هوندا S2000 را پشت سر خواهد گذاشت. البته مقایسه پیشرانه‌های توربوشارژ و تنفس طبیعی عادلانه نیست، ولی این موضوع نشان می‌دهد که فناوری پیشرانه‌های جیپ، طی سال‌های اخیر تا چه حد پیشرفت کرده است.

سایر منابع گزارش داده‌اند که این شایعه درست نیست، ولی زمانی که خبرنگاران موتورترند از سخنگوی فیات کرایسلر در این‌ مورد سوال کرده‌اند، وی سکوت اختیار کرده است. در شرایط فعلی، کارشناسان درباره‌ی پیشرانه‌ی رانگلر بعدی شک دارند، اما پنانچه اسناد واقعی ارسالی فیات کرایسلر به اداره‌ی NHTSA به دست کارشناسان رسیده باشد، باز هم رقم دقیق قدرت پیشرانه رانگلر می‌تواند متفاوت باشد. در هر صورت، منطقی به نظر می‌رسد که این ارقام صحیح باشند و شاهد پیشرانه‌ی جذاب ۳۶۸ اسب‌بخاری، روی اصیل‌ترین شاسی‌بلند دنیا باشیم.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید