منع تولید 553 خودرو در چین به دلیل مصرف سوخت بالا

منع تولید 553 خودرو در چین به دلیل مصرف سوخت بالا

چین درباره تلاش‌های خود برای کاهش آلایندگی کاملاً جدی است زیرا ظاهراً از خودروسازان مختلف خواسته تولید 533 خودروی سواری را تا اول ژانویه متوقف کنند.

گاراژ ماشینها - بلومبرگ می‌گوید این دستور مدل‌هایی را تحت تأثیر خواهد داد که از عهده محدودیت‌های جدید مصرف سوخت چین بر‌نمی‌آیند و ظاهراً حتی خودروهایی از آئودی، شورولت و مرسدس بنز نیز که با شرکایی چینی آنها به صورت مشترک تولید می‌شود در لیست به چشم می‌خورند. درحالی‌که توقف تولید 553 خودرو زیاد به نظر می‌رسد اما مدیر انجمن خودروهای سواری چین می‌گوید این میزان خودرو در واقع درصد بسیار کمی از خودروهای سواری تولیدی در چین را شامل می‌شود.

آلایندگی هوا

این لیست توسط مرکز سرویس تکنولوژی خودروی چین تهیه شده و باید به این نکته اشاره کرد که برای اولین بار است که چنین لیست رسمی برای توقف تولید خودروها منتشر شده است. وانگ لیوشنگ می‌گوید چنین اسنادی در آینده بیشتر هم منتشر خواهد شد. او معتقد است این موضوع حرکتی ضروری برای اطمینان از توسعه سالم صنعت خودرو در آینده می‌باشد.

آلایندگی هوا

چین یکی از بزرگ‌ترین بازارها برای خودروهای الکتریکی بوده و در آینده تلاش خواهد داشت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را ممنوع کند. البته این برنامه برخی مخالفت‌ها را برانگیخته که از جمله آن‌ها می‌توان به مدیرعامل جنرال موتورز اشاره کرد. ماری بارا گفته است:ما دولت چین را به همکاری و کار با صنعت خودرو تشویق می‌کنیم تا با این کار مطمئن شویم که جذابیت و تقاضا برای خودروهای الکتریکی ایجاد می‌شود.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید