ماجرای دزدی از تیم های فرمول 1 در برزیل چه بود؟

ماجرای دزدی از تیم های فرمول 1 در برزیل چه بود؟

مسئولان برگزاری مسابقات گرندپری برزیل احتمالا باید به سوالات زیادی پاسخ دهند که چرا در تامین امنیت تیم‌های حاضر در این مسابقات شکست خورده‌اند

گاراژ ماشینها - مسئولان برگزاری مسابقات جایزه بزرگ (Grand Prix) برزیل احتمالا باید به سوالات بسیار زیادی پاسخ دهند که چرا در تامین امنیت تیم‌های شرکت کننده در مسابقات فرمول 1 شکست خورده‌اند و در طول چند روز، حداقل 2 سرقت مسلحانه از آنان شده است.

طبق ادعای منابع خبری و همچنین تایید وبسایت "موتور اسپرت"، در کمتر از 48 ساعت پس از سرقت مسلحانه از تیم فرمول یک مرسدس، شرکت تایرهای "پیرلی" هم در معرض یک سرقت مسلحانه وحستناک قرار گرفت تا مهر تاییدی بر روی عدم توانایی‌های مسئولان برگزار کننده مسابقات فرمول 1 برزیل و همچنین تیم‌های امنیتی این کشور در حفظ امنیت شرکت کنندگان مسابقات فرمول 1 زده شود.

در تعرض صورت گرفته به کاروان "پیرلی"، بدیهی است که مجرمان در تلاش بوده‌اند تا وسایل نقلیه این شرکت و همچنین محموله‌های آن را به سرقت ببرند و یا در شرایطی بدتر، سرنشینان و اعضای این تیم را به قتل رسانده و وسایل آنان را به سرقت ببرند، اما خوشبختانه کارمندان شرکت "پیرلی" موفق به فرار از دست سارقان مسلح برزیلی شده‌اند تا هم جان خود را حفظ کنند و همچنین از سرقت وسایل و تجهیزات خود جلوگیری کنند که قطعا ارزش آنان به چندین میلیون دلار خواهد رسید. ولی این موضوع به وضوح نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی پلیس برزیل و مسئولان برگزاری مسابقات فرمول 1 این کشور توانایی‌های کافی در تامین امنیت مسابقات را ندارند.

علاوه بر این، پیش از این تیم‌های مرسدس، ویلیامز و همچنین اعضای تیم "ساوبر" هم مورد تعرض سارقان مسلح قرار گرفته بودند که آخرین سرقت قبل از شرکت پیرلی، مربوط به تیم "مرسدس" می‌شود که کمتر از 48 ساعت قبل از آن اتفاق افتاده بود.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید