خروج پژو از مسابقات رالی داکار

خروج پژو از مسابقات رالی داکار

پژو؛ این برند فرانسوی در سال 2016 و 2017 قهرمان این مسابقات شده و می‌خواهد پیش از خروج از داکار آخرین قهرمانی خود را نیز کسب کند.

گاراژ ماشینها - مدیر بخش پژو اسپورت برونو فامین می‌گوید: از آنجایی که مسابقات داکار 2018 آخرین سال حضور ما در مسابقات خواهد بود، دوست داریم که با عملکردی فوق‌العاده خداحافظی کنیم؛ اما همان‌گونه که همیشه گفته‌ام، شما نمی‌توانید آینده پیش رو را بفهمید. سخت‌ترین کار پس از پیروزی حفظ و تکرار آن است.

خروج پژو از رالی داکار

قهرمانی پژو در سال 2016 اولین مقام قهرمانی این برند نبود زیرا بین سال‌های 1987 تا 1990 پژو توانسته 4 بار دیگر قهرمان داکار شود. اولین قهرمانی پژو با خودروی 250 T16 ثبت شده و پس از آن نیز 405 T16 توانسته به چنین عنوان دست یابد. البته آن زمان مسابقات واقعاً از پاریس تا داکار برگزار می‌شدند و پس از آن بود که مسیر کنونی مسابقات در آمریکای جنوبی طرح‌ریزی شد.

خروج پژو از رالی داکار

کمپانی خواهر یعنی سیتروئن نیز در دهه 90 توانسته با خودروی ZX چهار بار قهرمان رالی داکار شود. همان رانندگان پژو 405 در سال 1991 به سیتروئن پیوستند و قهرمان شدند و سه قهرمانی بعدی نیز طی سال‌های 1994 تا 1996 به دست آمد.

خروج پژو از رالی داکار

استفان پیترهانسل و ژاپن پاول کوترت دو قهرمانی اخیر پژو را به دست آورده‌اند که اولی با خودروی 2008 DKR و بعدی با 3008 DKR بوده است. امسال نیز آن‌ها با خودروی ارتقا یافته‌ی 3008 DKR Maxi در داکار حاضر خواهند بود.

خروج پژو از رالی داکار

اگرچه قوانین مسابقات داکار برای افزایش رقابت بین تیم‌ها بازنگری شده اما این برند فرانسوی هنوز هم یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی دوباره در این رالی و پیش از خداحافظی با آن می‌باشد.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید