ب‌ام‌و X5، نه به فیس‌لیفت، آری به نسل جدید!

ب‌ام‌و X5، نه به فیس‌لیفت، آری به نسل جدید!

باور کنید یا نه اما بدانید که ب‌ام‌و X5 تقریباً بیست ساله شده است. در این سال‌ها، شاسی‌بلند قدر ب‌ام‌و دو تغییر عمده داشته است.

گاراژ ماشینها - باور کنید یا نه اما بدانید که ب‌ام‌و X5 تقریباً بیست ساله شده است. در این سال‌ها، شاسی‌بلند قدر ب‌ام‌و دو تغییر عمده داشته که یکی در سال 2006 رخ داده و دیگری در سال 2014 بوده است؛ اما هم‌اکنون و برای مدل سال 2019 و به منظور گرامی داشت بیستمین سالگرد تولید این خودرو، باواریایی ها از یک فیس لیفت معمول چشم‌پوشی کرده و پلتفرم کاملاً جدیدی را ارائه خواهند کرد.

ب‌ام‌و X5

بنا به گزارش BMW بلاگ، نسل جدید X5 در تابستان 2018 معرفی و در پاییز همان سال وارد بازار خواهد شد. نسل فعلی F15 در جولای 2018 از تولید بازنشسته و مدل جدید نیز اندکی پس از آن در تأسیسات اسپارتانبورگ کالیفرنیا مونتاژ خواهد شد.

ب‌ام‌و X5

نسل فعلی شاسی‌بلند X5 تنها پس از 5 سال بازنشسته می‌شود و فیس لیفت های معمول اعمال شده در اکثر محصولات برند را تجربه نمی‌کند. این تغییر و تحول یکی از سریع‌ترین جایگزینی‌های سبد محصولات ب‌ام‌و است. تصاویر جاسوسی از X5 نشان دهنده خودرویی به‌روز شده با نمایی جدید از چراغ‌ها گرفته تا جلوپنجره کلیوی شکل و حتی پروفایل می‌باشد.

ب‌ام‌و X5

ب‌ام‌و X5 جدید از پلتفرم مدولار CLAR شرکت استفاده خواهد کرد که هم‌اکنون در خودروهایی چون سری 7 هم بکار می‌رود. معماری جدید شاهد استفاده وسیع از متریال سبک‌وزن خواهد بود و این امر می‌تواند وزن کلی خودرو را کاهش دهد. X5 کنونی وزن 2122 کیلوگرمی دارد.

ب‌ام‌و X5

علاوه بر پلتفرم جدید، X5 جدید با پیشرانه‌های نوینی نیز عرضه خواهد شد. هنوز جزئیات رسمی در این باره منتشر نشده اما پلتفرم CLAR از جدیدترین پیشرانه‌های کمپانی پشتیبانی می‌کند که شامل اکثر نسخه‌ها از پلاگین هیبرید 4 سیلندر گرفته تا 12 سیلندر بای توربو می‌باشد. نسخه M این خودرو احتمالاً از همان پیشرانه 8 سیلندر 4.4 لیتری بای توربو M5 جدید استفاده خواهد کرد.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید