اگر قصد خرید خودروی دست دوم دارید این مطلب را بخوانید

اگر قصد خرید خودروی دست دوم دارید این مطلب را بخوانید

برای خرید خودروی دست دوم باید سه مسأله مهم شامل عدم هرگونه مشکل حقوقی، سلامت تمامی اجزای فنی و تطابق وضعیت بدنه با گفته‌های فروشنده را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.

گاراژ ماشینها - اولین و حیاتی‌ترین مرحله، اطمینان از وضعیت حقوقی و سندی خودرو است.

پس از آن، می‌توان با مراجعه به یک متخصص صافکاری و نقاشی ماهر به راحتی از چگونگی وضعیت بدنه و هرگونه رنگ‌شدگی یا ضربه داشتن آن اطمینان حاصل نمود.

همچنین تا حد امکان از خرید خودروهایی (مخصوصاً انواع دیفرانسیل جلو) که در ناحیه شاسی و سرشاسی متحمل ضربات سنگین شده‌اند اجتناب کنید.

پیرامون مباحث و مشکلات فنی باید گفت گرچه به عقیده بعضی با صرف هزینه قابل حل بوده و از طرفی در تعیین قیمت نهایی خودرو توسط فروشنده و کارشناس نیز لحاظ می‌گردند، اما بهتر است پیش از خرید سراغ یک مکانیک کاردان رفته و از خرابی‌ها و زیان‌های احتمالی آینده جلوگیری به عمل آورید.

همچنین برای اطلاع از پیشینه خودروهای دارای ضمانت، می‌توانید با تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز نیز صحبت کنید؛ گرچه گاهاً تخلفاتی هم در این زمینه مشاهده شده است.

در نهایت هم با توجه به پدیده "کم کردن کیلومتر"، به عدد نمایش داده شده اکتفا نکرده و کارکرد واقعی خودرو را از فرسایش قطعات داخلی و تزئینی و نیز صدای پیشرانه تشخیص دهید.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید