اختراع جدید فورد برای هشدار وضعیت باد تایرها

اختراع جدید فورد برای هشدار وضعیت باد تایرها

مهندسان شرکت خودروسازی فورد، سیستم جدیدی جهت اعلام وضعیت باد لاستیک‌ها اختراع کرده‌اند که با چراغ‌های LED عمل می‌کند...

گاراژماشینها : تیم مهندسی شرکت خودروسازی فورد، ایده‌های جالب و مفیدی برای نصب چراغ‌های LED در کنار چرخ‌های خودرو دارد. اساس این ایده، نصب چراغ‌های LED با رنگ‌های قرمز، سبز و آبی در ناحیه‌ی بالای تایرها است که البته با تنظیمات مختلف در شدت این سه رنگ، انواع رنگ‌ها را می‌توان پدید آورد.

فورد

اما اختراع جدید مهندسان فورد، سیستم اعلام وضعیت باد تایرها با استفاده از LEDهای نصب شده در بالای هر چرخ است. در صورت مناسب نبودن وضعیت باد تایرها و نیاز به توقف فوری، رنگ قرمز فعال شده و فضای اطراف تایر را روشن می‌کند. رنگ زرد برای اعلام وضعیت باد زیاد تایرها و سبز برای نشان دادن وضعیت مناسب باد تایرها خواهد بود.

هنگامی که راننده برای تنظیم باد لاستیک‌ها توقف کرده و به سراغ تایرها می‌رود، نور مناسبی اطراف تایر را روشن کرده تا بخصوص در شب، شرایط بهتری ایجاد شود. مهندسین فورد، در حال بررسی نصب یک ماده‌ی شب نما هستند تا در هنگام روشن شدن تایر، توجه بیشتری را جلب کنند.

فورد

همانند چراغ‌های موجود در زیر آینه بغل‌های برخی مدل‌های فورد، مهندسین این شرکت از امکان استفاده از این سیستم به عنوان روشنایی بیشتر در ناحیه‌ی جانبی خودرو نیز، صحبت می‌کنند. حتی می‌توان با استفاده از این فناوری و سیستم تشخیص سوئیچ خودرو، به هنگام نزدیک شدن با سوئیچ به خودرو، امکان روشنایی در اطرف خودرو را ایجاد کرد.

مهندسین فورد، معقتد هستند که این چراغ‌ها، در هنگام رانندگی نیز مفید خواهند بود. به عنوان مثال، به هنگام پیچیدن به یک طرف و فعال کردن راهنما، این چراغ‌ها روشن می‌شوند تا دید بهتری را برای راننده ایجاد کنند یا حتی مانند چراغ راهنما روشن و خاموش شوند تا جلب توجه بیشتری را ایجاد کنند.

فورد

در حالیکه اکثر ثبت اختراع‌های فعلی، مناسب فناوری موجود در عصر امروز نیست، اما بنظر می‌رسد که این سیستم، کاملا در جهت پیشرفت فناوری فعلی صنعت خودروسازی باشد. مهندسین فورد، برای عملی کردن این سیستم، با موانع زیادی روبرو نیستند. این سیستم واقعا جهت آگاه کردن راننده از وضعیت باد تایرها، خصوصا برای خودروهای شاسی‌بلند در مسیرهای خارج جاده مناسب است.

نظرات

تبلیغات

جدیدترین پست ها

اخبار روز سهمیه بندی بنزین جدی است
در پی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه بندی بنزین و فروش دونرخی آن در سال آینده با تأکید رئیس مجلس، مطرح شده است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پراید و تیبا، هفته‌ی آینده تعیین تکلیف می‌شوند
زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیر استاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سؤالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد.
بیشتر بخوانید
اخبار روز نقل و انتقال خودرو در دفاتر رسمی الزامی نیست
یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران از عدم لزوم ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت و اعلام کرد انتقال در راهنمایی و رانندگی با کارت سبز خودرو کافی است و این کارت به‌عنوان سند رسمی خودرو شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طراحی و رندر آپیس؛ رندر مفهومی از لامبورگینی آینده
یک طراح و هنرمند صنعتی، طرحی مفهومی با نام ابرخودروی لامبورگینی آپیس منتشر کرده که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید
اخبار روز سرمایه‌گذاری سنگین بی‌ ام‌ و در تولید باتری و پیشرانه برقی
گروه خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، ۲۳۷ میلیون دلار به سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت مرکز تخصصی سلول‌های باتری در مونیخ آلمان، اضافه می‌کند.
بیشتر بخوانید
اخبار روز پشت فرمان بی ام و M5 در سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت
اعضای گروه اتوتاپ در یک ویدئوی دیدنی، به‌تازگی خودروی بی‌ام‌و M5 F10 تقویت شده را در بزرگ‌راه‌های آلمان مورد تست قرار داده و توانسته‌اند به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت رسیده‌اند.
بیشتر بخوانید